Putin vil kontrollere rapmusikken i Russland

//Putin vil kontrollere rapmusikken i Russland

Putin vil kontrollere rapmusikken i Russland

President Vladimir Putin mener rap er basert på «sex, dop og protester» og vil kontrollere bruken av rapmusikk blant russere.

Den russiske presidenten var denne uken i St. Petersburg for å møte kulturelle ledere. Der kom han med et ønske at om lederne skal gå sammen og finne en måte å kontrollere bruken av rapmusikk i Russland.

I møtet sa at han at «hvis det er umulig å stoppe» folk i å lytte til rapmusikk, «så må vi ta kontroll over det».

Kjære Putin

Du trenger meg

Fordi barn trenger deg

Du kommer til å ta flere og flere valg som separerer deg med fremtidens ungdom

Nå går du bakover

Du tar feil valg

Du trenger fremtidens velgere

Fremtidens unge

Du kan ikke kontrollere en kunstner

Du er liten når du synes sex er negativt

Som sagt

Du har ikke hat sex i ditt liv

virkelig sex

Du skriver dop

Russland vet hva alkohol er

Du er svært viktig for fremtidens barn

Lytt

28 des

Som sagt 

Du går bakover

Separerer deg

Du trenger lange samtaler med en vis kvinne

Putin har bygd mur mot Ukraina på Krim

ST. PETERSBURG (VG) Den russiske etterretningstjenesten FSB melder at de har bygd ferdig en mer enn 60 kilometer lang mur på grensen mellom Ukraina og det russiske-annekterte Krim.

Putin: Vellykket test av nytt hypersonisk missil som kan fly i 20 ganger lydens hastighet

– En flott nyttårspresang til det russiske folk, sier Putin om missilet.

Nei Putin

Dette er ikke en flott nyttårspresang til det russiske folk

Det kommer en bølge av vise barn og ungdommer 

Vil du være med

30 des 2018

Som sagt

Les over

Du må hjelpe meg og hjelpe deg

– Jeg liker ikke Putin.

Ordene fra Daniil Dubov er krystallklare. Det sa han til russisk presse etter seieren i VM i hurtigsjakk på fredag. 30–40 journalister flokket seg rundt den nye russiske sjakkstjernen, og spørsmålene haglet mot 22-åringen, som var Carlsens medhjelper under VM-kampen i London i november.

Fredag var alles øyne rettet mot Dubov, som sto skolerett og svarte. Ærlig og rett fra hjertet.

– I Russland er vi et demokrati. Flertallet har valgt ham, så da må vi på en eller annen måte leve med det, sier Dubov til russisk media, blant annet chessnews.ru.

– Vi er ikke nikkedukker

Atle Grønn, sjakkekspert og professor i russisk, er spent på hva som nå skjer med Dubov.

– Dette er knallhard kritikk av Putin. Dubov sier også at Krim-spørsmålet er en skam for Russland, og at all sympati er på Ukrainas side. Han ble spurt hva han gjorde om han ble invitert til Kreml, og svarte at han ikke ville gått som person. Men at han kanskje ville gjort det for sjakkens skyld.

2019-02-12T14:40:31+01:00