Bekymret over økning i norske rusdrap

//Bekymret over økning i norske rusdrap

Bekymret over økning i norske rusdrap

– Hvis gjerningspersonen ikke hadde vært påvirket tenker jeg at noen av disse drapene ikke ville ha skjedd.

Gjerningspersoner i perioden 2010–2019, fordelt på type ruspåvirkning

Påvirket av2010201120122013201420152016201720182019Sum
Ukjent427264213233
Ikke påvirket151112171514101285119
Alkohol57711137311863
Narkotika575722471343
Medikamenter412231215
Blandingsrus26652442839

https://www.nrk.no/norge/tre-av-fire-drap-i-fjor-ble-begatt-av-en-ruspavirket-person-1.14867382

 

 

Hvis barn fikk

Åndelig veiledning

Ville fremtiden

Bli

NULL DRAP

 

Hva ligger bak

Rus

 

TRAUMER

 

I følge statistikk

Dreper flest

I alkoholpåvirket

Tillstand

 

Hadde samme

Mennesker

Kun brukt

Marihuana

Hadde de aldri

Drept

 

Marihuana er ulovlig

Sier uvitenheten =)

 

Straffet blir du også

=)

Bot

Fengsel

OSV

=)

 

Jeg humrer

Av uvitenheten

 

Jau Jau

 

Mennekser i fremtid

Vil si

Tenk

Hvor uvitne

=)

2020-01-20T10:58:38+01:00